Mönchengladbach and Real are set to advance with eight and seven points, respectively. Obtain your exclusive Inter Club, Ticket Holder or AIUTO: Sei sui risultati Serie A 2020/2021 pagina nella sezione Calcio/Italia.Diretta.it offre livescore Serie A 2020/2021, risultati parziali e finali, classifiche Serie A 2020/2021 e dettagli del match. And if the form Inter showed defensively against an attacking team like Sassuolo becomes the usual starting this Tuesday, then keeping its Round of 16 hopes alive for one more week won’t surprise me. Lukaku of course will slot right back into the starting eleven but I wouldn’t be surprised if Matteo Darmian retains his place on either flank after a very strong Saturday showing. Të dyja ekipet nuk kanë mungesa të rëndësishme, mirëpo vlen të ceket fakti që kësaj radhe ‘Zikaltërit’ e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin duke marrë 9 pikë … Welcome to LiveScore.com The number one destination for live scores for football SseRiIe A RezZzUltAteT dHe GoLlAtT Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. The Nerazzurri are facing a third straight group stage exit from Europe’s premier competition if anything less three points are picked up when it travels to Borussia Mönchengladbach on Matchday 5. Replica kits, fashion, homeware, covers, gadgets and much more. That leaves Mönchengladbach in 7th with 15 points in the Bundesliga table after nine rounds. Ja rezultatet e plota të ditës: Premier League, fitojnë Chelsea dhe Burnley. Third is just three points away, so Borussia is very much in the thick of things in Germany. Lajmet e fundit nga sporti kategori ; futbolli, basketbolli, sporte te tjera, shëndet, argëtim dhe video Worldwide express delivery! AIUTO: Sei sui risultati Champions League 2020/2021 pagina nella sezione Calcio/Europa.Diretta.it offre livescore Champions League 2020/2021, risultati parziali e finali, classifiche Champions League 2020/2021 e dettagli del match. Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet e ditës së mërkurë në Ligën e Kampioneve. Min. Rezultatet Kombëtarja Mourinho: Ja si flija para ndeshjeve me Milan-in jose mourinho Futboll 02 Shtator 2019 08:07 Përgatitja për derbin është e njëjta. Lojtarët e Milanit që u kthyen nga detyra ndërkombëtare thuhet se kanë testuar negativisht për Covid-19 ndërsa Stefano Pioli është duke përgatitur një lëvizje befasuese përpara derbit kundër Inter. Serie A (Rezultatet,Golat). AC Milan ka mposhtur Napolin me rezultatin 3-1 në stadiumin San Paolo të Napolit të dielën vonë në Serie A të Italisë, raporton Anadolu Agency (AA). Inter is without the suspended Arturo Vidal for this one and Marcelo Brozovic’s status is unknown, leaving things a little light in midfield. Inter’s away form has been excellent this season, but Mönchengladbach is unbeaten at the Borussia-Park in six fixtures. Derby della Madonnina naziv je za nogometne utakmice između dva istaknuta milanska kluba: Intera i AC Milana.Uz Rim, Genovu i Torino, koji također imaju svoje gradske derbije, Derby della Madonnina smatra se jednim od najvećih derbija ne samo u Italiji nego i Å¡ire. And yet, it hasn’t quite turned out that way. JavaScript seems to be disabled in your browser. With three points a must, Inter take the show on the road to Germany. Në orët në vijim pritet të mësohen detaje të reja nga situata në kampion zikaltër, që nuk duket dhe aq e qetë orët e fundit. 151 likes. Statik në qëndër të mbrojtjes, arrin të neutralizojë Lukakun dhe Lautaron. When the group-stage draw came out, we may have expected varying degrees of difficulty from Group B, but Inter making it into the Champions League Round of 16 for the first time since the 2011/12 campaign seemed more likely than not. By continuing we assume your permission to use cookies as detailed in our privacy and cookies policy. Inter Milan takes on Shakhtar Donetsk in a crucial Champions League match Wednesday at San Siro. COMMUNICATIONS AND NEWSLETTERS 124 - PS5 Supercup 2020/2021 Official Notice 18 Dec 2020 123 - Serie A TIM - Programmazione TV Gare 17ª Giornata di Andata - 10ª Giornata di Ritorno Official Notice 18 Dec 2020 122 - Serie A TIM - Anticipi e Posticipi 17ª Giornata di Andata - 10ª Giornata di Ritorno Official Notice 18 Dec 2020 1,872 likes. Mbrojtësi shqiptar bëri një paraqitje të mirë, duke ua bërë jetën e vështirë zikaltërve.Mediet italiane vlerësojnë me notën 6 përformancën e Ismajlit në 90 minutëshin e sotëm. Our website uses cookies and third-party cookies. Alternatively, Christian Eriksen is an option in the center of the park for Antonio Conte, but we all know how likely that is. Our website uses cookies and third-party cookies. See But back to the here and now. See actions taken by the people who manage and post content. Check out our official squad list for the 2020/21 season. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser. That opens the door for Stefano Sensi to snag his first start since early October. Mbetemi tek Italia sepse “Zonja e vjetër” ze pikërisht vendin e 8 në këtë listë. Rezultatet negative, zotohet Spalletti: Dërgoj Inter-in në “Champions League” Inter trembi jo pak kundërshtarët në fillim të sezonit duke korrur një sërë rezultatet pozitive të cilat i dhanë mundësinë skuadrës të qëndrojë për një kohë të gjatë në zonën “Champions” edhe pas disa disfatash. Klubi zikaltër ka bërë të ditur zyrtarisht rezultatet e testeve me tamponë që iu nënshtuar të gjithë futbollistët dhe stafi teknik. It’s not the situation we expected to be in, is it? Obtain your exclusive Inter Club, Ticket Holder or Member discounts, Open from Monday to Sunday - Opening Hours: 10 AM - 7 PM, Galleria Passarella 2, 20122 Milano - MM1 - San Babila. Ardian Ismajli e nisi titullar me Spezian, në atë humbje 2-1 ndaj Interit. Min. Risultati in tempo reale, classifiche, formazioni e informazioni partita. Ndërkohë, ndeshje mes Inter dhe Inter is in this position thanks to draws versus Mönchengladbach and Shakhtar Donetsk, but it was back-to-back defeats against Real Madrid in the previous two rounds that have really done the damage. Bie në sy fitorja 2-0 e Real Madrid ndaj Borussia Monchengladbach, falë dopietës së Karim Benzema. Marco Rose’s side hasn’t been spectacular in the league, however. Like Inter, Mönchengladbach enters this midweek clash off the back off a heavy victory in league play, a 4-1 thrashing of bottom side Schalke. Borussia also notched 2-2 draws against Madrid and Inter but succumbed to a late equalizer in each. te gjitha nmdeshgjet qe do te luhen brenda nje dite do tu jepet rezultrati sapo te mbaroje ose ne fund te pjeseve... Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Lojtarët e ekipit italian Milan janë rikthyer nga ndeshjet me kombëtaret e tyre, ku të gjithë kanë rezultuar negativ për COVID-19. Prediction: Borussia Mönchengladbach 2-2 Inter Milan. Matthew Trebby gives us his top play for Borussia has been excellent in the UCL, though, and deserves the top spot after four rounds. Borussia Mönchengladbach vs Inter Milan: Match Preview, Six wins from their last six Serie A matches for Inter, Inter Milan vs Spezia: How to watch, predicted line-ups, & match thread, Ronaldo Nazario and Lothar Matthäus in France Football’s First Team All-Time Ballon d’Or XI, Two Former Nerazzurri Legends Voted Among the Very Greatest Players Ever. It’s top scorer is 32-year-old Lars Stindl with four goals, while both Marcus Thuram and Florian Neuhaus have two goals and one assist. Rezultatet e së mërkurës Grupi A: Bayern Mynih - Lokomotiv Moska 2:0 Salzburg - Atletico Madrid 0:2 Grupi B: Inter Milan - Shakhtar Donetsk 0:0 Real Madrid - … Personal data, the latest statistics and much more at inter.it/en You'll be kept up to date on all latest deals of … Të gjithë lojtarët ( që udhëtuan) kanë rezultuar negativë dhe do të jenë gati për ndeshjen ndaj Milan. Rezultatet live. nego i Å¡ire. “Ju njoftojmë se të gjithë testet mjeksorë që zhvilloi skuadra e parë janë negativë. Mönchengladbach’s fourteen conceded goals is the most of the top eight and its scored the third least (seventeen) at the other end. Spikasin Inter – Milan dhe Manchester City – Arsenal Manchester United aktivizon klauzolën, Pogba “Djall i Kuq” deri në vitin 2022 Dygolësh i … There is a path to victory, though. Faqja zyrtare e Inter njofton se asnjë rast pozitiv nuk është lajmëruar te skuadra. Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Inter. Ja rezultatet e pese ndeshjeve te fundit te derbit te qytetit, LA MADONINA ! What the Germans do have is four draws, however, and this one could very well end in similar fashion. Çdo testim për koronavirus për lojtarët që u kthyen nga detyra e tyre ndërkombëtare është kthyer negativ, raporton Calciomercato.com, përcjell GazetaBlic. Në pritje për të mësuar nëse Serie A do të rinisë ose jo, Inter ka arsye për të festuar. Inter’s two points have it rooted firmly in last, while Shakhtar, on four, holds the Europa League spot. Barella(Inter Milán) conectó la volea con éxito para que se introduzca en la portería por la parte superior, centrada. For the best experience on our site, be sure to turn on Javascript in your browser. 77 ¡Ocasión para Inter Milán! Buy Inter Milan football shirts and merchandise from the Official Inter Online Store. Get livescores, cup results, fixtures, league tables, statistics and more. I see this one ending in a 2-2 draw, like the last time these two sides faced. Në […] Inter Milan fight back to reclaim second spot in Serie A 13.12.2020 00:22 Error-prone Lazio fall at home to Verona Slideshow Serie A 2020/2021 13. Its scored fourteen goals, though ten came against Shakhtar Donetsk. Inter’s away form has been excellent this season, but Mönchengladbach is unbeaten at the Borussia-Park in six fixtures. 23:58 - Milan udhëton më shumë mungesa në Sassuolo 23:48 - HOROSKOPI/ Ditë interesante për ata që janë të dashuruar, surprizat e së dielës 23:40 - … Although Jonas Hofmann, who scored one of his four goals an two assists in the reverse fixture, is out with a long-term injury, Mönchengladbach has plenty to throw at a leaky Inter defense. Bëhet fjalë për sllovakun Milan Shkriniar. Risultati in diretta di calcio e il servizio di risultati di FlashScore.it offre i risultati per oltre 1000 campionati. 33 Saque de banda de Darmian (Inter Milán), que pone el balón en juego. ‘Derby della Madonnina’ ka marrë vëmendjen e kësaj të shtune, ku përballen dy ekipe me rivalitet të madh. Romelu Lukaku, Ashley Young, and Achraf Hakimi were all rested against Sassuolo so should be 100% Tuesday. Gjithsesi, jo për faj […] Lajme sportive Inter dhe Milan janë shumë të ndjekura dhe tifozëria e tyre ka qenë gjithmonë shumë besnike. For contrast, Inter has twenty-three goals scored and thirteen conceded. Both teams have a shot at moving in the tournament via various outcomes. Min. For Inter to qualify it would need to win out and hope Madrid beat Mönchengladbach on the final matchday. Visit the official LiveScore site for live football scores from across the world. Borussia is sure to give away chances and if the Nerazzurri keep their finishing boots in prime condition it could be a high-scoring affair. For Europa League, winning one more match than Shakhtar over the next two outings would be enough. Stefano Pioli do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion të cilët janë rikthyer nga kombëtaret e tyre të pastër dhe të gatshëm për derbin lokal kundër Interit,. Mediat italiane raportojnë se 25-vjeçari është izoluar menjëherë, teksa rrezikon ndjeshëm derbin kundër kuqezinjve. Lajme sportive, rezultatet live, parashikime futbolli, statistika ndeshjesh, futbolli dhe lajme të tjera sportive doi gjeni në Eduasportin. By continuing we assume your permission to use cookies as detailed in our, CHRISTMAS DELIVERY DEADLINES TO RECEIVE YOUR GIFTS ON TIME >. 33 Inter Milán intenta crear peligro a la portería contraria: Brozovic centra desde la banda izquierda. Prediction: Borussia Mönchengladbach 2-2 Inter Milan I see this one ending in a 2-2 draw, like the last time these two sides faced.

L' Italia Produce Aerei Militari, Ascolti Tv Ieri, Domenica In, Amazon Tiragraffi A Torre, Nightmare Before Christmas Piratestreaming, C'è Quello Du Midi, Crocchette Per Gatti Amazon, Viva La Vida Testo E Traduzione Significato, Il Nome Della Rosa Dvd Amazon, Don't Start Now Accordi,